O nas

PRZEDSZKOLE NR 104 „BAJLANDIA” to placówka publiczna, wchodząca w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Poznaniu, ul. Jesionowa 14. Przedszkole posiada oddzielne wejście oraz duży ogród przedszkolny. W naszym przedszkolu znajduje się 5 kolorowych, słonecznych sal do zajęć i zabaw z dziećmi. Dysponujemy dodatkową salą ruchową, w której odbywają się zajęcia rytmiczne, taneczne, sportowe oraz gimnastyka korekcyjna, jak również indywidualne zajęcia logopedyczne i z zakresu pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

W otoczeniu przedszkola jest umiejscowiony ogród przedszkolny z dużym placem zabaw oraz ekologiczne demonstratory (skrzynie rabatowe, wierzbowy szałas, żywostół). Kolorowe drabinki, zjeżdżalnie i huśtawki są tłem do radosnych, beztroskich zabaw i aktywności ruchowej każdego dziecka. Sprawia to, że przedszkolaki wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu.

Przedszkole posiada własną kuchnię, gdzie panie kucharki niczym czarodziejki, wyczarowują pyszne potrawy. Dbają o to, żeby jedzenie było nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe, kolorowe i pełne witamin. Istnieje możliwość dostosowania posiłków dla dzieci o specyficznych potrzebach żywieniowych.

Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego, gimnastyki korekcyjnej, logopedii, pomocy psychologiczno- pedagogicznej i nieustannie rozwija swój warsztat pracy. Stwarzamy warunki do prawidłowego, harmonijnego i wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez ciekawe zabawy i różnorodne zajęcia dostosowane do ich zainteresowań oraz  możliwości psychofizycznych. Jesteśmy w pełni zaangażowani w opiekę nad dziećmi, pragniemy aby w naszej placówce czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Uczymy dzieci wyrażania swoich potrzeb i uczuć, poczucia własnej wartości i koleżeństwa. Nasze przedszkole to „MIEJSCE PRZYJAZNE DZIECIOM”.