Zajęcia dodatkowe

Gimnastyka korekcyjna – podczas zajęć, poprzez różne zabawy i ćwiczenia dzieci wzmacniają swoje mięśnie i uczą się prawidłowego nawyku utrzymywania postawy ciała. Program zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej służy wspieraniu prawidłowego rozwoju ruchowego dziecka, kształtowaniu prawidłowej postawy oraz eliminowaniu błędów w postawie ciała.

Język angielski – podczas zabaw dzieci oswajają się z językiem obcym. Taka nauka stymuluje rozwój poznawczy dziecka, uczy akceptacji i tolerancji, a także otwartości na nowe rzeczy i zjawiska.

Religia – zajęcia nie są obowiązkowe i chodzą na nie tylko dzieci, których rodzice wyrażają na to zgodę. Zajęcia mają charakter dydaktyczno-wychowawczy.

Logopedia – głównym celem zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej.

Tańce- zajęcia są odpłatne i tylko dla chętnych dzieci. Podczas zajęć dzieci kształtują precyzję ruchów oraz doskonalą ich koordynację. Taniec nadaje ruchom dziecka lekkości, sprężystości, gibkości, płynności i skoczności. Taniec sprzyja rozwojowi sprawności ruchowej dziecka w każdym wieku.

Piłka nożna– zajęcia są odpłatne i tylko dla chętnych dzieci. Zadaniem zajęć jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania sportem i ruchem z elementami piłki nożnej. Zajęcia te, to nie tylko nauka gry w piłkę, ale też nauka zasad fair play i współpracy w grupie.

Judo – zajęcia są odpłatne i tylko dla chętnych dzieci. Na zajęciach przedszkolaki poznają podstawowe elementy z zakresu judo i gimnastyki.