Ekologiczne warsztaty Gładysiakowie- „Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy „

3.04 odbyły się w przedszkolu warsztaty ekologiczne Gładysiakowie ” Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”. Dzieci słuchały i rozmawiały na temat zdrowego odżywiania, ważnej roli wody w życiu człowieka oraz upraw ekologicznych. Miały okazję własnoręcznie wyciskać sok z jabłek, którego potem mogły skosztować. Świeżutki soczek był słodziutki i pyszny. Panie opowiadały również o wiosennych przebudzeniach, po czym poznać, że wiosna już z nami jest. Przedszkolaki rozpoznawały ptaki wracające z ciepłych krajów oraz dowiedziały się, jak ważna jest ich rola w życiu człowieka. Uczestniczyły również w ptasiej gimnastyce. Na koniec każde dziecko siało owies w swoim pojemniczku, który zabierało do domu, aby obserwować jak rośnie. Przedszkolaki wychodziły z warsztatów bardzo zadowolone. Mamy nadzieję, że posłużyły one promocji zdrowego stylu życia.