Wycieczka do Muzeum Czekolady

Grupa Sówek była w Muzeum Czekolady na warsztatach, podczas których dzieci ubrane w białe czapki kucharskie, dwuetapowo przygotowywały swoją własną tabliczkę czekolady. Najpierw utrwalały czekoladę w specjalnej foremce koziołków, a następnie zdobiły ją ulubionymi dodatkami. Oprócz  zajęć praktycznych, dzieci miały możliwość obserwowania sposobu wyrobu pralin i różnych czekoladowych przysmaków, a także poznały historię powstawania czekolady. Z entuzjazmem został przyjęty pomysł degustowania różnych rodzajów czekolad. Bez znaczenia był jej smak: mleczna, gorzka, biała czy różowa- wszystkie i tak znikały w oka mgnieniu, a uśmiechom nie było końca. Zapakowaną tabliczkę czekolady dzieci zabrały ze sobą do domu wraz z formą- do ponownego wykorzystania w domowym zaciszu.